TR EN AR

Biz Kimiz

Türkiye’nin “En büyük ilk 100 sanayi kuruluşu” içinde yer alan Şenpiliç; güçlü sermaye yapısı, 40 yıla yakın deneyimi ve her biri alanında ihtisas sahibi yaklaşık 2.000 kişilik uzman kadrosuyla Türkiye beyaz et sektörünün en güçlü ve saygın kurumlarından biridir.

1978 yılında mütevazı bir broiler çiftliği ile faaliyetlerine başlayan Şenpiliç bugün; 

  • 24 damızlık çiftlik,
  • 2 kuluçkahane,
  • 2 yem fabrikası,
  • En ileri teknoloji ile donatılmış Söğütlü ve Alifuatpaşa Kesimhaneleri ile “Türkiye’nin en büyük entegre tavuk eti üreticisidir”.

2014 yılında 60 milyon TL yatırım ile  faaliyete geçirdiği Alifuatpaşa Fabrikası ile üretim kapasitesini yılda 170 milyon adet pilice yükselten, kaliteden ödün vermeden tüketici memnuniyetini sürekli kılmayı temel ilke edinen Şenpiliç, stratejik olarak sürekli büyümeyi ve akıllı entegrasyon ile gelişmeyi hedefliyor. Bu amaçla, yatırımlarını maliyet avantajı yaratacak alanlara odaklanarak planlıyor.
%14 pazar payıyla Türkiye’de piliç eti sektörünün lideri olarak sektörel anlamda tüm teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip eden ve ‘en büyük’ olmanın yanısıra, ‘en iyi’ olarak anılmayı hedefliyor. 

Önce “Gıda Güvenliği”

Şenpiliç için “gıda güvenliği” her şeyden önce gelir. Bu sebeple, üretimden dağıtıma tüm süreçlerde tüketicilerine “sağlıklı ve güvenilir beyaz et” sunmaya özen göstermektedir. 

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi şartlarında üretim yapan Şenpiliç Söğütlü Kesimhanesi; Avrupa Birliği’ne İhracat Yapabilecek Tesis Ön İzin Sertifikası’yla birlikte, TSE 'den HACCP 13001 Belgesi alan “Türkiye'deki ilk Piliç Kesimhanesi'dir.

Şenpiliç tesislerinde Avrupa Birliği standartlarındaki teknolojik ve hijyenik koşullarda üretilen piliç eti ürünlerinin satışı, yine Şenpiliç'in tüm Türkiye'ye hizmet veren kendi dağıtım kanallarıyla gerçekleştirilmektedir.

Tüm operasyonunu profesyonel kadrosuyla İstanbul’da bulunan genel müdürlüğünden yürüten Şenpiliç'in, genel merkez dahil 3’ü İstanbul’da, 2’si İzmir’de olmak üzere Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Karabük, Konya, İzmit, Lüleburgaz, Muğla ve Samsun'da da Bölge Müdürlükleri bulunmaktadır.